To musisz zobaczyć w Zakopanem

Jeżeli wybierasz się w tym roku do Zakopanego, Twój urlop powinien należeć do jednych z najbardziej udanych. Tatry to jeden z najpiękniejszych zakątków w Polsce, warty zwiedzenia od czasu do czasu. W ciągu roku przez Zakopane przewija się wielu turystów, ponieważ miasto to jest wyjątkowe zarówno latem, jak i zimą ze względu na niesamowite trasy, ale i rodzaje uprawianych sportów.Lokalny kwaterunek (lista meteora) jest w stanie pomieścić nawet dwa razy więcej turystów niż mieszkańców.

Kiedy już przybędziesz do Zakopanego powinieneś obowiązkowo zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Przede wszystkim każdy prawdziwy turysta nie może zapomnieć o… Krupówkach. To najbardziej reprezentacyjna ulica tego miasta i chyba każda osoba w Polsce wie, jak ona się nazywa. Na Krupówkach znajdziemy nie tylko wyśmienitą kuchnię i tradycyjne oscypki, sklepy czy pocztę, ale również Muzeum Tatrzańskie czy Dworzec Tatrzański. Na Krupówkach czekają też na nas takie atrakcje jak przejażdżka dorożką, a w połowie tej ulicy warto jest przystanąć na chwilę, żeby móc podziwiać roztaczający się widok na Giewont. Kolejną rzeczą jaka będzie dla Ciebie – drogi turysto obowiązkowa to kolejka na Kasprowy Wierch. Zagwarantuje Ci wrażenia w postaci cudownych, wspaniałych i niesamowitych widoków na góry, których nie zapomnisz do końca życia. Każdy, ktokolwiek z niej skorzystał, chwali ją sobie, chociaż będąc szczerym – pojawiają się głosy, że cena biletu za kolejkę jest nieco zbyt wysoka. Piękno jednak chyba nigdy nie kosztuje za wiele. Bezwzględnie musisz też udać się pod Wielką Krokiew (info wikipedia), aby poczuć choć przez chwilę atmosferę najważniejszych zimowych wydarzeń sportowych. Aktualnie istnieje możliwość, by podjechać na samą górę skoczni narciarskiej, dzięki czemu można poczuć się przez chwilę tak, jak czują się skoczkowie na parę chwil przed oddaniem skoku. Podobno widok z tego miejsca jest również zapierającym dech w piersiach! Wiele osób po udanym urlopie w Zakopanem wraca co jakiś czas do tego miasta. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>