Stolica filmów polskich – Łódź

To, że Łódź jest miastem pełnym atrakcji wiemy wszyscy. Warto jednak przyjrzeć się bliżej tym najbardziej charakterystycznym i niespotykanym nigdzie indziej. Nie brakuje tutaj takich miejsc, co sprawia, że miasto staje się jeszcze bardziej wyjątkowe i niepowtarzalne. Na uwagę zasługuje niewątpliwie pewien budynek, umiejscowiony przy ulicy Piotrkowskiej 152. Nie jest to co prawda żaden wielki zabytek, chodzi w zasadzie tylko o jedną ścianę budynku, a właściwie o to, co się na niej znajduje. Możemy tu bowiem zobaczyć największe na świecie graffiti. Ukończone zostało w roku 2001 i niemal od razu wpisano je do Księgi Rekordów Guinnessa.

Kolejną wspaniałą atrakcją jest największy w całej Polsce Aquapark. Tutaj doskonała zabawa czeka nie tylko na dzieci, ale także na dorosłych. Wysokie zjeżdżalnie wymagają naprawdę sporo odwagi, a mniejsze ślizgawki przystosowane są nawet dla najmłodszych. Każdy będzie się tutaj świetnie bawił. Cennym dla Polski miejscem jest Wytwórnia Filmów Fabularnych. W wieku XX większość polskich filmów nagrana była właśnie tutaj. W Łodzi funkcjonuje również Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for, należący kiedyś do państwa. To właśnie w tym miejscu powstał słynny przyjaciel najmłodszych, Miś Uszatek, chodzący swoimi drogami Kot Filemon czy niezwykły Zaczarowany Ołówek. Tradycje filmowe Łodzi sięgają bardzo wysoko, tutaj bowiem swoje lokum ma Państwowa Szkoła Wyższa Filmowa, Telewizyjna i Teatralna. Stąd wyszli najwięksi polscy aktorzy i reżyserzy, np. Roman Polański, Jan Machulski czy Andrzej Wajda.

Atrakcją, która niezmiennie przyciąga mieszkańców i turystów jest Fontanna na placu Dąbrowskiego, mieniąca się pięknymi kolorami i zapewniająca spektakularne widowisko. Wymienione rozrywki to tylko część z tych, które po prostu powinno się zobaczyć, przebywając w Łodzi. Warto wcześniej znaleźć miejsce na noclegi, Łódź bowiem jest tak bogata w urozmaicenia, że naprawdę warto zatrzymać się tutaj na dłużej. Kwestia noclegowa obejmuje wiele miejsc w hotelach, pensjonatach i wielu innych punktach, gdzie zakwaterowanie jest niedrogie i komfortowe (zobacz: meteor-turystyka.pl), dostępne dla każdego. Warto przyjechać do Łodzi, by zobaczyć te wszystkie interesujące i intrygujące miejsca na własne oczy. Tutaj nie można się nudzić, a mnogość ofert turystycznych zaskoczy pozytywnie każdego, kto tu przyjedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>