Rzeźba Neptuna w Międzyzdrojach

Zostając na dłuższy czas wakacyjny lub urlopowy w Międzyzdrojach warto zwiedzić miasto i poznać bliżej tutejsze atrakcje. Jednym z miejsc, które koniecznie należy odwiedzić i zobaczyć jest rzeźba Neptuna. Znajduje się ona w parku, w samym centrum miasta. Jak mówi mitologia rzymska Neptun to bóg wód, chmur, a także deszczu. Nazywany był także opiekunem koni i wyścigów.

Warto także odwiedzić amfiteatr, którego odsłonięcie i uroczyste otwarcie miało miejsce w 2010 roku. Jest on usytuowany przy ulicy Bohaterów Warszawy, tuż naprzeciwko Międzynarodowego Domu Kultury i Muzeum Figur Woskowych. Może pomieścić ponad 800 widzów. Na uwagę zasługuje także Park Zdrojowy, rosną w nim między innymi efektowne dęby piramidalne, platany i żywotniki. Warto również skierować swoje kroki pod Pomnik Marynarza, zlokalizowany w miejscu łączącym ulicę Niepodległości z ulicą Zwycięstwa. Dzieło to wykonał szczeciński artysta Sławomir Lewiński. Dużą atrakcją są też okolicznościowe drzewka, usytuowane na terenie parku przy Muzeum i Dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego. Drzewka te były sadzone z okazji różnych ważnych wydarzeń. Warto wiedzieć, iż niektóre nasiona zostały poświęcone przez papieża Jana Pawła II. O innych ciekawych zabytkach nadmorskich, można przeczytać także w wątku na temat Świnoujścia.

Zamierzacie odwiedzić Międzyzdroje i zatrzymać się tu na dłużej, a nie zarezerwowaliście jeszcze miejsca noclegowego? Nic straconego, naszym zdaniem warto skorzystać z oferty noclegowej obiektu Willa Karmazyn. Jest ona zlokalizowana przy ul. Kolejowej 42. Willa ta proponuje swoim gościom dwadzieścia pięć miejsc noclegowych. W ofercie noclegowej znajduje się jeden dwupokojowy apartament, sześć pokoi dwuosobowych oraz dwa pokoje trzyosobowe. Cena za pobyt w apartamencie plasuje się od 55 do 75 złotych od osoby, natomiast za nocleg w każdym innym oferowanym przez wille pokoju zapłacimy od czterdziestu pięciu do siedemdziesięciu pięciu złotych za osobę. Pokoje posiadają łazienki i aneksy kuchenne, niektóre mają na wyposażeniu sofę oraz stały i bezprzewodowy dostęp do internetu. Jeśli chodzi o apartament to w skład każdego wchodzą dwa pokoje: dzienny i sypialnia. W apartamencie znajdziemy także kuchnię wyposażoną w lodówkę, czajnik do gotowania wody, ekspres do kawy, naczynia, filiżanki, talerze, garnki, patelnię, durszlak oraz płyn do mycia naczyń. Ponadto zlokalizowana jest tam również łazienka z prysznicem. Na terenie, na którym został wybudowany obiekt znajduje się bezpłatny parking. Z myślą o dzieciach przygotowano plac zabaw oraz pokój zabaw.

5 thoughts on “Rzeźba Neptuna w Międzyzdrojach

  1. W Międzyzdrojach sporo ludzi i dość drogo, jeśli chodzi o noclegi, ale można poczuć nadmorski klimat:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>