Ostrowo – piękne zakątki na aktywny wypoczynek

Ostrowo jest niedużą wsią położoną na polskim wybrzeżu, zaledwie 5 km od Jastrzębiej Góry. Jest to miejsce idealne na wypoczynek dla osób, które chcą przede wszystkim odetchnąć od zgiełku miasta i wypoczywając w spokojnej i cichej miejscowości. Odnajdą się tu także osoby, które lubią być w ruchu, bowiem w najbliższej okolicy Ostrowa nie można narzekać na brak miejsc idealnych dla ludzi lubiących aktywność fizyczną.

Atrakcyjne miejsca w Ostrowie

Większość osób spędzających urlop w nadmorskim letnisku chce przede wszystkim skupić się na korzystaniu ze słonecznej pogody i plażowaniu. Plaża w Ostrowie jest czysta, szeroka i piaszczysta, zatem wielogodzinny wypoczynek w tym miejscu to sama przyjemność. Spędzając tam czas można się opalać, czy kąpać się w którymś z wytyczonych kąpielisk. Mimo że miejscowość jest nieduża, jej atrakcją jest nie tylko plaża. Warto wybrać się na spacer po lesie. Można tam wejść na wieżę widokową i podziwiać piękne krajobrazy oraz okolicę. Innym miejscem godnym uwagi jest drewniana chata pochodząca z XVIII wieku. Kiedy przyjdzie czas na relaks można wybrać się do obiektu będącego dla niektórych bazą noclegową – Natura Parku. To miejsce gdzie można wynająć domki, ale także zrelaksować się w grocie solnej, czy zadbać o swoje ciało i dobre samopoczucie w saunie. Istnieje także możliwość wypożyczenia rowerów.

Trasy biegowe w Karwi

W oddalonej od Ostrowa o zaledwie 3 km Karwi można nie tylko zrelaksować się na plaży, ale także wybrać się na tamtejsze trasy biegowe. Ciągną się one przez około 32 km (także przez Jastrzębią Górę) i są przeznaczone zarówno dla osób lubiących biegać, jak również dla tych lubiących uprawiać nordic walking. Trasy są różnej długości i o zróżnicowanym poziomie trudności, najkrótszą z nich można pokonać w około godzinę, natomiast najdłuższą w 3 godziny. To bardzo fajna alternatywa dla plażowania, warto zdecydować się na spędzenie w ten sposób choćby jednego dnia podczas urlopu.

Ostrowo noclegi

Osoby chcące zatrzymać się w Ostrowie na czas wakacyjnego urlopu, mają wiele możliwości noclegu w prywatnych kwaterach, czy wygodnych willach. Warto wspomnieć, że odległość z kwater do plaży wynosi około 1 km, jednakże dzięki temu noclegi w tej miejscowości są tańsze niż w innych nadmorskich miejscowościach turystycznych.

One thought on “Ostrowo – piękne zakątki na aktywny wypoczynek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>