Odkrywamy Kaszuby – Borsk

Szukając możliwości noclegowych nad Morzem Bałtyckim ciężko jest znaleźć dostępną kwaterę w racjonalnej cenie. Większość z nich jest od dawna zarezerwowana. Zwłaszcza, że z powodu ostatnich wydarzeń zagranicznych wyjazdy do upalnych krajów stały się mniej popularne. Borsk jest jedną z malowniczych wsi położonych w województwie pomorskim. Jest idealnym miejscem dla osób lubiących aktywny wypoczynek, spokój, ciszę oraz piękno dzikiej natury. Są to przede wszystkim piękne krajobrazy i niezliczone trasy wycieczkowe, spacerowe oraz rowerowe. Okoliczni mieszkańcy opowiadają historię o możliwości dotarcia do leżącej ponad 100 kilometrów dalej Bydgoszczy bez konieczności wychodzenia z lasu. Okoliczne lasy to skarb dla zapalonych grzybiarzy oraz miłośników spokoju, ciszy, spragnionych jedności z naturą.

Przez Borsk przebiega Wdzydzki Szlak Rowerowy będący łącznikiem pomiędzy ważnymi w regionie szlakami kaszubskimi, Kręgów Kamiennych i Izydora Gługowskiego w węźle gołuńskim oraz szlakiem Zbrzycy i Juliana Rydzkowskiego we wsi Wiele. Trasa Szlaku Wdzydzkiego wiedzie przez Bory Tucholskie i niemal na całej długości istnieje możliwość kąpieli. Ta kameralna miejscowość wypoczynkowa jest położona na południowo-wschodnim brzegu jeziora Wdzydzkiego. Każdy amator wypoczynku nad wodą doceni jego uroki. Miłośnicy wędkowania również znajdą coś dla siebie, w sezonie można zakupić pozwolenie na łowienie ryb. Jezioro jest popularne wśród kajakarzy ze względu na miejsce, w którym wypływa rzeka Wda. Na szczególną uwagę zasługują m.in.: Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, Wdecki Park Krajobrazowy, Dworek z przełomu XIX/XX wieku oraz kościół w Hucie Kalnej. Po aktywnym wypoczynku można spędzić miłe chwile w Karczmie „Złota Rybka”.

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest nieczynne lotnisko wojskowe, obecnie cieszące się dużym zainteresowaniem wśród miłośników motocykli oraz dużych prędkości. Baza noclegowa w tej kaszubskiej wiosce spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dzięki niespotykanej życzliwości oraz gościnności gospodarzy noclegi w Borsku cieszą się zasłużoną sympatią turystów. W sezonie wakacyjnym trzeba tu rezerwować nocleg z wyprzedzeniem czasowym.

One thought on “Odkrywamy Kaszuby – Borsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>