Łazy – urok tego miejsca

Gdy nadchodzi czas wakacji, zawsze stajemy przed dylematem, co wybrać tego lata. Czy popularny nadmorski kurort czy poszukać spokoju i wyciszenia w jakieś mniejszej miejscowości? Wszystko zależy od tego czy chcemy mieć wszystko pod ręką czy po prostu odpocząć i chociaż przez chwilę nie myśleć o pracy.

Jeśli szukamy spokojnego miejsca na wakacje z dziećmi to propozycją godną uwagi są nadmorskie Łazy, leżące nieopodal Koszalina i Mielna, czyli dwóch bardzo popularnych kurortów. Niesamowite jest to, że dokładnie pomiędzy tymi wielkimi kurortami uchowały się malutkie Łazy, w których nie było i nie ma wielkiej ilości turystów. Miasteczko to więc może uchodzić za oazę spokoju pośród dwóch głośnych kurortów (polecamy też Świnoujście i jego zabytki).

Łazy położone są nietypowo, bo z jednej strony otoczone są Bałtykiem, ale z drugiej miejscowość tą okala jezioro Jamno. To bardzo nietypowe, żadna z innych nadmorskich miejscowości nie ma takiej różnorodności. Dlatego warto zatrzymać się na nocleg właśnie tu. Do dyspozycji mamy miejsca w domkach i w tradycyjnych hostelach. Dla spragnionych kontaktu z przyrodą są również pola kempingowe, gdzie śmiało można rozbić namiot. Bardzo fajne, umiejscowione w lesie pole kempingowe znajduje się tuż nad jeziorem Jamno.

Łazy mimo małej powierzchni nie są nudne. Jeśli uwielbiamy ryby, to ciekawą opcją będzie wycieczka nad przystań rybacką w Unieściu. Co ona oferuje? Przede wszystkim możemy tam zakupić świeżutką rybę wyłowioną prosto z morza albo przywiezioną ze Skandynawii. Kto jednak nie chce brać ryb na wynos, może zjeść świeżą na miejscu, w jednej ze smażalni ryb umiejscowionej na przystani. Opinia głosi, że to właśnie w Unieściu można zjeść najlepszą rybę nad polskim morzem. Dlatego też smakosze ryb powinni się tam wybrać. Zawsze można również poprosić któregoś z rybaków o miejsce w łódce i złowić rybę samemu. Satysfakcja będzie jeszcze większa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>