Królewski spokój Dolnego Śląska – Lwówek Śląski

Lwówek Śląski jest jednym z najpiękniejszych zakątków województwa dolnośląskiego. Z pewnością każdy słyszał o tajemniczości Dolnego Śląska, jego licznych zabytkach, a także o niesamowitych walorach przyrodniczych. Lwówek Śląski to urokliwe miasteczko, liczące około dziesięciu tysięcy mieszkańców. Znajduje się na północ od Jeleniej Góry. Wspaniałym sąsiadem miasta jest Park Krajobrazowy Doliny Bobru, w którym malownicza wstęga tej rzeki przedziera się przez różnorodne formy skalne tuż przy średniowiecznych zamkach, czyniąc tę krainę doskonałym miejscem na spokojny odpoczynek od miejskiego zgiełku i hałasu. Turyści bardzo chętnie odwiedzają Lwówek, ze względu na liczne urokliwe zabytki. Są nimi przede wszystkim średniowieczne zamki lub ich ruiny. Znajdziemy je zarówno w samym mieście, jak i najbliższej okolicy. To niezwykły widok starych wieżyczek, które górują nad okazałymi drzewostanami.

Jednym z ciekawszych obiektów jest Zamek w Płakowicach (Zamek Płakowice ➡ Wikipedia), które niegdyś były osobną wioską, a dziś są jedną z dzielnic Lwówka Śląskiego. To jeden z największych, a zarazem najpiękniejszych zamków obronnych nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i nawet w całym kraju. Budowla została wybudowana w drugiej połowie szesnastego wieku i była wielokrotnie przebudowywana. W jej wnętrzu mieścił się nawet szpital psychiatryczny, który funkcjonował aż do 1945 roku. Ponadto, w tajemnicy opiekowano się tutaj dziećmi z Korei Północnej w drugiej połowie dwudziestego wieku. Lwówek Śląski to niezwykle urokliwe i klimatyczne miejsce. Miejscowa baza noclegowa (Lwówek Śląski ➡ Meteor) jest dobrze rozbudowana i idealnie oddaje kulturę, historię i tradycję tego miejsca, łącząc w sobie zamierzchłe czasy ze współczesnością. Jednym z bardziej luksusowych obiektów jest Hotel Medelaine. Znajdziemy w nim niezwykle nowoczesne i przestronne apartamenty, których z pewnością nie będziesz chciał opuszczać. Idealnie sprawdzi się na rodzinne wakacje, romantyczny pobyt we dwoje, jak i służbowy wyjazd. To niezwykle klimatyczne miejsce, w którym można poczuć odrobinę luksusu i bogactwa. Lwówek Śląski to ciche i spokojne miejsce. Te dwa czynniki tworzą wspaniałe królestwo wśród nowoczesności i miejskiego przemysłu. To prawdziwa kolebka polskiej historii, a także wspaniałe walory przyrodnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>